תקציר שיעורי התפתחות גופנית בקבוצה הצעירה השנייה
"קרניים"
מטרה: גיבוש בילדים בעלי עניין וצורך בשיטתיות
עושה תרגילים גופניים.
משימות:
חינוכית: ללמד קפיצה על שתי רגליים מחשוק לחישוק; לתקן
כישורי הליכה וריצה; להפעיל ילדים בטיפוס מתחת לקשת על ארבע,
מבלי לפגוע בה. למדו את הילדים לנוע בהתאם לאופי המוזיקה.
חינוכי: להעלות את העניין של הילדים בפעילות גופנית,
לתרום להיווצרות רגשות חיוביים.
לפתח: להרחיב את הידע של ילדים על שוכני היער, לפתח
חשיבה יצירתית; לפתח תשומת לב והתבוננות; מְיוּמָנוּת
לנווט בחלל.
בריאות: לפתח מיומנויות מוטוריות כלליות ועדינות; לְחַזֵק
מערכות שרירים ונשימה; לקדם מניעה
רגליים שטוחות; לפתח את התחום הרגשי.
ציוד: צעצוע קיפוד"; מסכת קיפוד, 4 חישוקים שטוחים, 5 קונוסים
להליכה בין חפצים, קשת לזחילה, עיסוי על כדורי
מספר הילדים.
שילוב תחומים חינוכיים: סוציו-קומוניקטיבי
התפתחות, התפתחות קוגניטיבית, התפתחות אמנותית ואסתטית.
מהלך \ לזוז \ לעבור
חלק מבוא.
המורה מודיעה לילדים שבמהלך השיעור הם יטיילו
יער לחברו קיפוד. יהיו מכשולים בדרך, אז
ילדים לא צריכים למהר ולא לעקוף אחד את השני. ביער אפשר לפגוש
חיות יער.
מחנך: חבר'ה, אתם מוכנים לטיול? אז לך.
אחת שתיים שלוש ארבע חמש
נצא איתך לטייל.
הליכה איטית ומהירה בהיקף האולם.
על קצות האצבעות לאורך השביל, בזה אחר זה, נלך
הולכים בזה אחר זה על בהונות, ידיים על החגורה.
בדרך יש לנו שלג, נעקוף אותם באומץ.
הליכה עם ברכיים גבוהות, ידיים מאחורי הגב.
יש עצים בדרך, אנחנו צריכים לעקוף אותם.
מהלך "נחש" בזה אחר זה.

אוי, כמה קר בחורף, כולם רצו אחרי.
רצים בטור למורה.
ואז פגשנו את החיות.
הולכים אחד ליד השני.
עגל דרס לאורך שביל היער מאחורי האם הפרה
צעד הליכה.
שועל עקב אחרי השועל האם.
הליכה על בהונות.
קיפוד התגלגל מאחורי אמא - קיפוד.
הליכה בחצי סקוואט, ידיים על הברכיים.
הסנאים רכבו מאחורי האם הסנאית,
לאמא - ארנבות מלוכסנות.
קפיצות.
הזאב הוביל את הגורים.
הליכה בצעידה רחבה.
אחת שתיים שלוש ארבע חמש.
איתך אנחנו יוצאים לטייל
לנשום אוויר צח.
תרגיל נשימה "רוח".
הנה אנחנו מגיעים לאחו
עצרו, ילדים, הגענו
מצא קיפוד נוסף.
חבר'ה, תראו, הקיפוד הביא לכם כדורים בסל.
ילדים לוקחים כדור אחד בכל פעם ומתיישרים במעגל.
מחנך: חבר'ה, בואו נראה לקיפוד כמה אנחנו חכמים ומיומנים?
ניקח את הכדור בכף היד
ואנחנו נלחץ על זה בעדינות.
הוא עוקצני כמו קיפוד
פשוט אין לו רגליים!
מתג חיצוני עם כדורי עיסוי.
חלק ראשי
מחנך: כדור - טיול קיפוד,
אנחנו מותחים את האצבעות.
1. "קיפודים דוקרניים"
אי.פי עומד, רגליים ביחד, הכדור בשתי הידיים לפניך. ב: 13 - מגלגלים את הכדור
בין כפות הידיים, כיפוף קצבי של הידיים במרפקים, 4 - הורידו את הידיים למטה.

2. "גדולים וקטנים".
רגליים Ip ברוחב כתפיים, ידיים עם הכדור למטה. ב: תרימו ידיים למעלה,
למתוח, 2 לשבת, לשים את הכדור; 3 להרים; 4 יישר כח.
(חזור 4 פעמים).
3. "אנחנו אוספים פטריות לקיפוד"
Ip עומד, רגליים פשוקות, ידיים עם הכדור מתוחה קדימה. ב: 12 הטיה קדימה
(תנסה לא לכופף את הברכיים), שים את הכדור בין הרגליים, 34
הזדקף, מוחא כפיים, 56 רכן קדימה, קח את הכדור, 78
ישר, הרם את הכדור למעלה, (חזור 4 פעמים)
מחנך: כדורים אוהבים לשחק,
תתחרב ותברח!
4. "מוסתר ומוצג"
I.p. יושב, ידיים עם הכדור על הברכיים. ב: 1 להסתיר את הכדור מאחורי הגב, 2 ידיים
למתוח קדימה, 3 ידיים מאחורי הגב, 4 - לקחת את הכדור, לחזור ל-I.p. (חזור על 4
פִּי).
המורה: אתם עייפים?
הקיפוד לא ייתן לנו להתעייף,
רוצה לנשום!
תרגיל נשימה "קיפוד"
ילדים שמים את הכדורים בסל
מחנך: חבר'ה, לקיפוד יש חברים דובי וארנב. מה יכול
לעשות ארנב? (קְפִיצָה). והדובון? (לִזחוֹל). האם אתה אוהב לקפוץ ו
לִזחוֹל. אחר כך התייצבו בזה אחר זה והמשיכו לדרכם.
ATS
1. קפיצה מחשוק לחישוק. (ארנב קופץ)
2. הליכה בין חפצים. (באני מבלבל בין רצועות)
3. זחילה על ארבע לכיוון קדימה, עם זחילה
מתחת לקשת (דובים)
משחק נייד "קיפוד ביער"
ילדים בנויים במעגל במרכז הקיפוד.
ילדים הולכים במעגל עם המילים:
פטרייה קוצנית חיה ביער צפוף
אחד, שניים לא מפהקים, אתה משיג את החבר'ה.
ילדים בורחים, הקיפוד תופס אותם. (פעמיים)

תרגיל נשימה
חלק אחרון
המורה: כל הכבוד חבר'ה. הגיע הזמן שנפרד מהיער שלנו
חבר ולחזור הביתה. ובדרך חזרה נעבור ליד האגם.
משחק הניידות הנמוכה "שקט ליד המים" (2 פעמים).
מחנך: אז ההליכה שלנו לתוך היער הסתיימה. אנחנו היום
הראה לקיפוד איך אנחנו יכולים להתמודד עם כדורים, איך לקפוץ נכון
דרך חישוקים, לזחול מתחת לקשת, ואפילו איך אנחנו יודעים לשחק איתו משחק. א
עכשיו בואו נעמוד בתור אחד אחרי השני ונלך לקבוצה.
ילדים עומדים בתור אחד אחרי השני ויוצאים מהחדר.

חומר זה מכיל תכנון ארוך טווח לתחום החינוכי "התפתחות גופנית" בקבוצה הצעירה השנייה של התכניתמלידה לבית ספר / אד. N. E. Veraksy, T. S. Komarova, M. A. Vasilyeva. - M.: , מיועד למחנכים ומדריכים בחינוך גופני.

הורד:


תצוגה מקדימה:

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

2-3 דקות

12-15 דקות

2-3 דקות

סֶפּטֶמבֶּר

אני שבוע/ קבוצתי. צעצועים. אנחנו לומדים להיות חברים.

לפתח התמצאות במרחב בעת הליכה בכיוונים שונים; ללמד הליכה על אזור מופחת של תמיכה, תוך שמירה על שיווי משקל.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 1, פריט 23

הליכה בלהקה עם מדריך

משחק "בוא נבקר"

רצים בלהקה רגילה

1. הליכה בין שני קווים (מרחק 25 ס"מ)

2. קפיצה על כל כף הרגל עם הרמה על בהונות (קפיץ)

"רוץ אליי"

הולכים בלהקה בשביל דוב. התעמלות אצבעות "יש לי צעצועים"

שבוע שני/ שינויים בטבע בסתיו.

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם כל הקבוצה בכיוון הישיר מאחורי המורה; קפיצה על שתי רגליים במקום.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 2, פריט 24

הולכים בזוגות בלהקה מאחורי המדריך

רצים בזוגות בלהקה מאחורי מדריך

ללא פריטים "ביער"

1. קפיצה על כל הרגל בעבודת הידיים (קפיץ)

"שמש וגשם"

משימת משחק "לאסוף את העלים".

שבוע שלישי / קציר סתיו

לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך; למד לדחוף את הכדור במרץ בעת גלגול.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 3, פריט 25

הליכה בטור אחד בכל פעם, תרגיל "עורב!"

מיתוג חיצוני

"גן שמח"

1. מגלגלים כדורים. 2. "רוכב ותתעדכן".

"מלפפון".

משחק ניידות נמוכה "סל"

שבוע IV /

חיות יער בסתיו. OBZH בטבע

לפתח התמצאות במרחב; היכולת לפעול לפי אות; קבוצה בL.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 4, פריט 26

הליכה במעגל עם פנייה עם אות

ריצה במעגל

ORU עם קוביות

1. זחילה עם תמיכה על כפות הידיים והברכיים מתחת לחוט

2. "זחול אל השקשוקה"

"ארנבות והזאב"

המשחק "מצא באג." התעמלות אצבעות "מי איך להתכונן לחורף"

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

אוֹקְטוֹבֶּר

אני שבוע/ משפחתי. חברי משפחה

פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל בהליכה על אזור תמיכה מוגבל: פיתוח יכולת לנחות על רגליים כפופות למחצה בקפיצות.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 5, פריט 28

הולכים בטור אחד בכל פעם, רצים בטור אחד בכל פעם ומפוזרים.

מיתוג חיצוני

"משפחה ידידותית"

1. איזון "בוא נלך על הגשר".

2. קפיצה.

"תפוס את הכדור"

"מכוניות"

הולכים בטור אחד בכל פעם. התעמלות אצבעות "משפחה"

שבוע שני/

מה אני יודע על עצמי

פעילות גופנית בקפיצה עם נחיתה על רגליים כפופות למחצה; בדחייה נמרצת של הכדור כאשר מתגלגלים זה לזה.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 6, פריט 29

הליכה וריצה במעגלים

ORU "אנחנו מנסים"

1. קפיצה מחשוק לחישוק.

2. "גלגל את הכדור".

"קרוסלה"

תרגיל משחק "חלקי גוף" ("ראש - זמיר"

שבוע שלישי / בית אהוב

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם עצירה על אות; בִּזְחִילָה. לפתח מיומנות במשימת המשחק עם הכדור.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 7, סעיף 30

הליכה בטור אחד בכל פעם, לכל הכיוונים, בכל האולם. בסימן המורה: "שפיריות" - רצות, מנופפות בזרועותיהן כמו "כנפיים"; מעבר להליכה רגילה. באות הבא: "חרגולים" - קפיצה על שתי רגליים - "מי גבוה יותר".

מיתוג חיצוני

עם כדור

1. תרגיל משחק "כדור מהיר".

2. תרגיל משחק "זחילה - אל תכאב".

"מצא את הבית שלך."

פיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות של הידיים "אטב כביסה".

שבוע IV / אני גר בעיר

תרגיל ילדים בהליכה וריצה במעגל, עם סיבוב לכיוון השני בסימן המורה; לפתח קואורדינציה של תנועות בזחילה על ארבע ותרגילים בשיווי משקל.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 8, פריט 31

הליכה בטור אחד אחד במעגל, עם סיבוב לכיוון השני בסימן המורה; ריצה במעגל גם עם סיבוב. הליכה וריצה מתבצעים לסירוגין, קצב התרגיל מתון.

מיתוג חיצוני

"אנחנו מסתובבים בעיר"

1. זחילה "תנינים"

2. איזון "רוץ - אל תפגע"

"על שביל שטוח"

הולכים בטור אחד בכל פעם.

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

התפתחותית כללית

תרגילים (ORU)

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

(פאי)

נוֹבֶמבֶּר

שבועי / מקצועות העיר

תרגיל ילדים בשיווי משקל כשהם הולכים על שטח מוגבל של תמיכה ונוחתים על רגליים כפופות למחצה בקפיצות

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 9, פריט 33

הולכים בטור אחד בכל פעם. בסימן המחנך, הילדים עוברים ללכת על בהונותיהם עם שאגרוקים קצרים לטחון בחגורתם. עם האות לרוץ.

תרגילי התפתחות כלליים עם סרטים

שיווי משקל "ביער לאורך השביל".

קפיצה "ארנבות - כפות רכות."

משחק נייד "נהג זריז".

המשחק "מצא ארנב".

שבוע שני / תַחְבּוּרָה. OBJ ברחוב

התעמלות בהליכה בטור אחד בכל פעם עם השלמת משימות; לקפוץ חישוק לתוך חישוק, ללמוד לנחות על רגליים כפופות למחצה; תרגיל בגלגול הכדור לחבר, פיתוח קואורדינציה של תנועות ועין

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 10, פריט 34

הליכה בטור אחד בכל פעם ריצה, ידיים לצדדים הליכה וריצה לסירוגין

תרגילי התפתחות כלליים עם חישוק.

1. קפיצה "דרך הביצה".

2. גלגול כדורים "מסירה מדויקת"

משחק נייד "מכוניות"

המשחק "איפה מסתתר העכבר?".

שבוע שלישי / כלי בית

לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך; לפתח קואורדינציה של תנועות ומיומנות בעת גלגול הכדור בין חפצים; להתאמן בזחילה.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 11, פריט 35

הולכים במעגל. לאחר ההליכה, ריצה במעגל מתבצעת תחילה בכיוון אחד ולאחר מכן בכיוון השני.

תרגילי התפתחות כלליים "העוזרים של אמא"

1. משימת משחק עם הכדור "גלגל אותו - אל תפגע בו".

2. "זחילה - אל תפגע"

משחק נייד "על שביל שטוח".

משחק הניידות הנמוכה "סמובר" (הפחזניות של הסמובר במטבח)

שבוע IV / מאפיינים ואיכות הפריטים

תרגיל ילדים בהליכה עם משימות, פיתוח קשב, תגובה לאות המורה; בזחילה, פיתוח קואורדינציה של תנועות; בשיווי משקל

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 12, פריט 36

הולכים בטור אחד אחד עם המשימה, ריצה בטור אחד אחד. המעבר לריצה בסימן המורה ושוב להליכה. ההליכה מתבצעת לסירוגין

1. זחילה. משימת משחק - "עכבישים".

2. איזון

משחק סלולרי "הכדור הצליל העליז שלי".

הולכים בטור אחד בכל פעם.

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

דֵצֶמבֶּר

אני שבוע / כיף חורף

תרגיל ילדים בהליכה וריצה לכל הכיוונים, פיתוח התמצאות

מֶרחָב; בשמירה על שיווי משקל יציב וקפיצה.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 13, פריט 38

הליכה וריצה בטור אחד בכל פעם

הליכה משוחררת

ריצה רופפת

מיתוג חיצוני "חורף"

1. איזון. תרגיל משחק "עבר - אל תפגע".

2. קפיצה. לקפוץ מעל כדורי שלג

משחק נייד "היזהרו מהקפאה".

הולכים בטור אחד בכל פעם. משחק קרוסלת שלג.

שבוע שני / נפלאות החורף

התעמלות בהליכה וריצה עם ביצוע משימות; בנחיתה ובחצי כיפוף רגליים בקפיצות מהספסל; בגלגול הכדור

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 14, פריט 40

הולכים בטור אחד אחד

הליכה וריצה מתבצעים לסירוגין.

1. קפיצה מספסל (גובה 20 ס"מ) למסלול גומי או מחצלת

2. מגלגלים כדורים אחד לשני

משחק נייד "פתיתי שלג ורוח".

הולכים בטור אחד בכל פעם. עיסוי עצמי

"חוֹרֶף"

שבוע 3/ חג השנה החדשה מגיע בקרוב

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם עצירה בסימן המורה; בגלגול הכדור בין חפצים, היכולת להתקבץ בעת טיפוס מתחת לקשת.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 15, פריט 11

הולכים בטור אחד אחד

ריצה בטור אחד בכל פעם; הליכה וריצה מתבצעות לסירוגין.

ORU " עץ חג המולד"

1. גלגול הכדור בין חפצים

2. זחילה מתחת לקשת "זחילה - אל תפגע"

משחק נייד "תפוס את פתית השלג".

עיסוי עצמי למשחק "אוי, כפור, כפור עוקץ את הלחיים ..."

שבוע IV / מתנות לחברים ובני משפחה

תרגיל ילדים בהליכה וריצה לכל הכיוונים, פיתוח התמצאות במרחב; פעילות גופנית בזחילה על תמיכה מוגברת: ושמירה על שיווי משקל בהליכה על הקרש.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 16, פריט 42

הליכה בטור אחד בכל פעם, בסימן המורה: כל הילדים מוזמנים להתפזר באולם; מעבר להליכה רופפת וחזרה לריצה.

תרגילי התפתחות כלליים על כיסאות

1. זחילה. תרגיל משחק "באגים על בול עץ".

2. איזון. "בוא נעבור את הגשר."

משחק נייד "ציפור וגוזלים"

תרגיל משחק "ראש השנה"

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

(פאי)

יָנוּאָר

אני שבוע/

חזור על הליכה עם המשימה; פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל באזור מוגבל של תמיכה; קופץ על שתי רגליים, מתקדם..L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 17, פריט 43

הולכים בטור אחד אחד. בסימן אין-לה "ענקים!" הליכה על בהונות ידיים ישרות למעלה. הליכה עם סיבוב "מעגל!". לָרוּץ.

מיתוג חיצוני

איזון "עובר לא ליפול!" (לפי הלוח, הרוחב הוא 15 ס"מ).

קפיצה "מחור לחור!".

"העפיפון והתרנגולות"

משחק הניידות הנמוכה "מצא עוף?".

שבוע שני/ שינויים בטבע בחורף

התעמלות בהליכה בטור אחד בכל פעם, ריצה לכל הכיוונים; בקפיצה על שתי רגליים בין חפצים; בגלגול הכדור, פיתוח מיומנות ועין.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 18, פריט 45

משחק לשעבר. "נפוליאנקה". הולכים בטור, הולכים לכל הכיוונים; ריצת פיזור.

תרגיל משחק "חם יותר"

קפיצה "ארנבות-קופצים!" (בין קוביות)

מתגלגל כדור

"גלגל את הכדור"

"פתיתי שלג ורוח"

הולכים בטור אחד בכל פעם.

שבוע 3/ שינויים בטבע (בעלי חיים)

התעמלות ביכולת לפעול לפי האות של המחנך בהסתובבות סביב חפצים; לפתח מיומנות כאשר מגלגלים את הכדור זה לזה; חזור על תרגילי זחילה, פיתוח תיאום תנועות.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 19, פריט 46

הליכה במעגל עשוי קוביות. באות "קח את הקובייה!" קח את הקובייה, ואז החזיר אותה. ריצה במעגל. הליכה וריצה מתחלפות.

ORU - תרגיל משחק "בוקר אחד על הדשא"

מגלגלים את הכדור אחד לשני בזוגות. I.P. יושב על הרצפה. - "רכב - תפוס!"

זוחל על כפות הידיים והרגליים "דובים"

משחק נייד "עפיפון ותרנגולות".

"ארנב לבן יושב"

משחק הניידות הנמוכה "האם נמצא ארנבת?"

שבוע IV / ספורט חורף

חזור על הליכה עם משימות. תרגיל בזחילה מתחת לקשת, מבלי לגעת ברצפה עם הידיים; שמירה על איזון יציב בעת הליכה על אזור תמיכה מופחת.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 20, פריט 47

הולכים בטור אחד בכל פעם, עוצרים באות. ריצה בטור עם עצירה, לאחר עצירה, רוץ בכיוון ההפוך.

ORU "אנחנו ספורטאים"

זוחל מתחת לקשת מבלי לגעת ברצפה עם הידיים "זחול דרך"

הליכה קרש. "על השביל"

משחק נייד "אחת, שתיים, שלוש, צלם".

הולכים בטור אחד בכל פעם. תרגיל משחק "על מזחלת"

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

פברואר

שבוע/ אבא שלי. מקצועות גברים

התעמלות בהליכה וריצה סביב חפצים; לפתח קואורדינציה של תנועות

הליכה בקצב משתנה; חוזרים על קפיצות קדימה.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 21, סעיף 50

הליכה וריצה במעגל מונח עם טבעות: הליכה כשלושה רבעי מעגל וריצה - מעגל שלם: עצור, פנה לכיוון השני, חזור על התרגילים.

תרגילי התפתחות כלליים עם טבעת

1. איזון "צעד, אל תדרוך"

2. קפיצה "מגדם לגדם"

משחק נייד "מכוניות".

משחק של ניידות נמוכה לבחירת הילדים.

שבוע שני/ אנחנו מגיני המולדת

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם משימות; בקפיצה מגובה נחיתה רכה על רגליים כפופות למחצה; לפתח מיומנות ועין במשימות עם הכדור.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 22, פריט 51

הליכה בטור אחד בכל פעם, ריצה עם ברכיים גבוהות, מעבר לריצה רגילה. תרגילים בהליכה וריצה מתחלפים.

ORU "אנחנו המגנים"

1. קפיצה "אנחנו חזקים." (קפיצה)

2. גלגול הכדור "חצים חדים".

משחק נייד "מטוסים"

משחק מטוס נייר

שבוע שלישי / חג האפיפיורים

תרגיל ילדים בהליכה בצעדים משתנים, פיתוח קואורדינציה של תנועות, למד לזרוק את הכדור דרך החוט, פיתוח מיומנות ועין; חזור על זחילה דרך החוט מבלי לגעת ברצפה עם הידיים.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 23, פריט 52

הליכה בטור אחד בכל פעם, דריכה על החוטים לסירוגין ברגל שמאל. ריצת פיזור.

תרגילי התפתחות כלליים עם הכדור.

1. זריקת הכדור דרך החוט בשתי ידיים "מי הבא?"

משחק נייד "לחיילים יש פקודה קפדנית."

משחק של ניידות נמוכה.

"המשחק נפתח!"

(אנחנו טייסים, טייסים

אנחנו מטיסים מטוסים.)

שבוע IV / אמא שלי. מקצועות נשים.

פעילות גופנית בהליכה וריצה לכל הכיוונים; לתרגל קיבוץ

טיפוס קשת; לחזור על התרגיל באיזון

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 24, פריט 53

בנייה בשורה אחת, בנייה מחדש בעמוד אחד בכל פעם; נכנסים לספירה בזה אחר זה; בסימן המחנך, המעבר להליכה רופפת, ואז לריצה רופפת

הליכה וריצה לכל הכיוונים לסירוגין.

תרגילי התפתחות כלליים.

1. טיפוס מתחת לקשת בקיבוץ "מתחת לקשת".

2. איזון

משחק נייד. "צפרדעים" (קופצות).

המשחק "מצא את הצפרדע".

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

מרץ

אני שבוע / חג אמא

תרגיל ילדים בהליכה וריצה במעגל; בשמירה על איזון יציב בהליכה על אזור מוגבל של תמיכה; קפיצה חוזרת בין אובייקטים.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 25, פריט 54

תחילה מתבצעת הליכה במעגל, לאחר מכן ריצה במעגל בקצב מתון, עוברים להליכה ועצירה. פנה לצד השני וחזור על הליכה וריצה.

מיתוג חיצוני עם קובייה

1. "שלב שווה"

2. קפיצה "נחש"

משחק נייד "אנחנו עוזרים לאמא, אנחנו מסירים צעצועים"

המשחק של ניידות נמוכה "פרחי אביב"

שבוע שני/ צעצוע עממי

פעילות גופנית בהליכה וריצה לכל הכיוונים; ללמוד קפיצה לרוחק ממקום; לפתח מיומנות בעת גלגול הכדור.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 26, פריט 56

הליכה בטור אחד בכל פעם; הליכה רופפת. הליכה וריצה מתבצעים לסירוגין.

מיתוג חיצוני "Matryoshka"

1. קפיצה "דרך החריץ".

2. מגלגלים כדורים אחד לשני "רק בידיים".

הולכים בטור אחד אחד

שבוע 3/

פוּלקלוֹר

לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך. תרגל לזרוק על הרצפה ולתפוס אותה בשתי ידיים, זחילה על משענת מוגבהת.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 27, פריט 57

תרגילים בהליכה וריצה מתחלפים.

ORU עם כדור.

1. "לזרוק - לתפוס."

2. זחילה על תמיכה מוגבהת

משחק הנייד "גריי באני שוטף".

"טופ זאב"

משחק הניידות הנמוכה "גולנקי"

(הו, ליולי, ליולי, ליולנקי!)

"קרוסלה"

שבוע IV / מלאכת יד עממית

לפתח תיאום תנועות בהליכה וריצה בין חפצים; לחזור על תרגילי זחילה; פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל יציב תוך כדי הליכה על תמיכה מוגברת

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 28, פריט 58

הליכה וריצה בין חפצים.

תרגילי התפתחות כלליים.

1. זוחלת "דובים"

2. איזון

משחק נייד "של מי המעגל יתאסף מהר יותר."

הולכים בטור אחד בכל פעם. משחק בליווי דיבור "מטריושקה" (מחוא כפיים, בובות קינון ידידותיות)

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

התפתחותית כללית

תרגילים (ORU)

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

(פאי)

אַפּרִיל

שבוע/ אביב. אירועים עונתיים. משחקים לילדים

חזור על הליכה וריצה סביב חפצים, קפיצה מעל מיתרים. התעמלות בשמירה על שיווי משקל תוך הליכה על תמיכה מוגבהת.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 29, פריט 60

מסתובבים בלוקים (2 בלוקים לכל ילד). הליכה במעגל ואז ריצה. עצרו, פנו לכיוון השני והמשיכו ללכת ולרוץ בבלוקים.

פתח מתג "זרמים רצים, צריחים צורחים"

1. איזון.

2. קפיצה "דרך החריץ".

משחק נייד "שמש וגשם".

משחק בליווי דיבור "האביב הגיע".

(הנקרים דופקים חזק יותר...)

שבוע שני/ אביב. עולם חיות

פעילות גופנית בהליכה וריצה, עם ביצוע משימות; בנחיתה על רגל כפופה למחצה בקפיצות; לפתח מיומנות בתרגילים עם הכדור.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 30, פריט 61

הליכה בטור אחד בכל פעם; בסימן המחנך: "החרקים עפו!" הילדים מפוזרים בכל החדר. באות: "חיפושיות נחות!" - ילדים שוכבים על הגב, מזיזים את הידיים והרגליים, כאילו מזיזים את כפותיהם.

מתג חיצוני "טעינה של Zaykina"

(בבוקר התעורר הארנב)

1. קפיצה ממעגל למעגל.

2. תרגילים עם הכדור. "מעבר מדויק".

משחק נייד "ארנבים והזאב".

התעמלות אצבעות "מי נפגש ביער"

שבוע שלישי / צמחים באביב

חזור על הליכה וריצה עם משימות; לפתח מיומנות ועין בתרגיל עם הכדור; תרגיל בזחילה על כפות הידיים והרגליים.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 31, פריט 62

הולכים בטור אחד בכל פעם. בסימן המחנך: "ענקים!" - גרבי הליכה, ידיים למעלה; מעבר להליכה רגילה. על אות: "גמדים!" - סקוואט, הניח את הידיים על הברכיים.

ORU "כמה יפה זה נעשה ביער"

1. זריקת הכדור למעלה ותפיסתו בשתי ידיים

2. זחילה על ספסל ההתעמלות "דובים".

משחק סלולרי "אנחנו רקעים ברגליים".

הולכים בטור אחד בכל פעם.

שבוע IV / ציפורים

תרגיל בהליכה עם עצירה בסימן המורה; זחילה חוזרת בין חפצים; פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל יציב בהליכה על תמיכה גבוהה יותר.

L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 32, פריט 63

הליכה בטור אחד אחד עם ביצוע משימות על אות

מיתוג חיצוני "ציפורים"

1. זחילה "זחילה - אל תכאב".

2. איזון "על הגשר"

משחק נייד "ציפורים בקן".

הולכים בטור אחד בכל פעם.

משחק בליווי דיבור "בנינו בית ציפור"

תכנון ארוך טווח של פעילויות חינוכיות מאורגנות ישירות בתחום החינוכי "פיתוח גופני" בקבוצה הצעירה

שבוע/נושא השבוע

משימות

מבוא

חלק ראשי

חלק אחרון

מיתוג חיצוני

תנועות בסיסיות

משחקי חוץ

(פאי)

מאי

שבוע/ צמחים. כבוד לטבע

חזרו על הליכה וריצה לכל הכיוונים, פיתוח התמצאות במרחב, חזרו על המשימה בשיווי משקל ובקפיצות.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 33, פריט 65

הליכה בטור אחד בכל פעם; הליכה וריצה פזורים באולם תרגילים בהליכה וריצה מתחלפים.

תרגילי התפתחות כלליים עם טבעת (מהטבעת אחים).

שִׁוּוּי מִשׁקָל

קפיצה מעל חוטים

משחק נייד. "מצא את הפרח שלך."

הולכים בטור אחד בכל פעם. המשחק של ניידות נמוכה "למי לתת"

שבוע שני/ צמחי בית

תרגיל ילדים בהליכה וריצה בין חפצים; בקפיצה מהספסל על רגליים כפופות למחצה; בגלגול הכדור אחד לשני.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 34, עמ' 6

הליכה וריצה בטור אחד בכל פעם בין חפצים

ORU "ריקוד עגול של פרחים"

מגלגלים את הכדור אחד לשני

משחק נייד "דרורים וחתול".

הולכים בטור אחד בכל פעם. משחק הניידות הנמוכה "על החלון בסיר"

שבוע 3/ קַיִץ. שינויים בטבע

הליכה עם משימות בסימן המורה: תרגיל בהטלת הכדור למעלה ותפיסתו; זוחל על ספסל ההתעמלותL.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 35, פריט 67

הולכים בטור אחד אחד

הליכה וריצה מתחלפות מספר פעמים.

תרגילי התפתחות כלליים עם דגלים.

זורקים את הכדור למעלה ותופסים אותו בשתי ידיים

ספסל זוחל

משחק נייד "מלפפון, מלפפון".

הולכים בטור אחד בכל פעם.

שבוע IV / חופשת קיץ וכיף

התעמלות בהליכה וריצה בסימן המורה; בטיפוס על סולם משופע, חזור על המשימה באיזון.L.I. Penzulaeva "תרבות גופנית בגן. קבוצת נוער מס' 36, פריט 68

הולכים בטור אחד אחד

מתרוצץ באולם

תרגילי התפתחות כלליים.

טיפוס על סולם משופע

הליכה על קרש על הרצפה

משחק נייד "עפיפון ואמא תרנגולת".

"מצא לעצמך בן זוג"

הולכים בטור אחד בכל פעם.

משימות לספטמבר(חטיבה ב')

חינוכי:

לפתח התמצאות במרחב

למד ללכת על אזור מופחת של תמיכה תוך שמירה על שיווי משקל.

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם כל הקבוצה בכיוון הישיר מאחורי המורה

תרגיל ילדים בקפיצה על שתי רגליים במקום.

למד לדחוף את הכדור במרץ בעת גלגול.

מתפתח:

לפתח זריזות וכוח.

חינוכי:

לטפח כבוד אחד לשני

משימות לאוקטובר(חטיבה ב')

חינוכי:

התעמלות בשמירה על שיווי משקל בזמן הליכה על אזור מוגבל של תמיכה

התעמלות בקפיצה עם נחיתה על רגליים כפופות למחצה

התעמלו בדחיפה נמרצת של הכדור תוך כדי גלגול אחד של השני

תרגול זחילה

תרגיל ילדים בהליכה וריצה במעגל, עם סיבוב לכיוון השני בסימן המורה

מתפתח:

לפתח את היכולת לנחות על רגליים כפופות למחצה בקפיצות

לפתח מיומנות במשימת המשחק עם הכדור

לפתח קואורדינציה של תנועות בזחילה על ארבע ותרגילים בשיווי משקל

חינוכי:

לפתח מיומנויות לאינטראקציה עם מבוגרים ועמיתים

משימות לנובמבר(חטיבה ב')

חינוכי:

התעמלות בשמירה על שיווי משקל בזמן הליכה על אזור תמיכה מוגבל.

התעמלות בקפיצה עם נחיתה על רגליים כפופות למחצה.

תרגול זחילה.

תרגיל ילדים בהליכה וריצה עם ביצוע משימות.

מתפתח:

לפתח קואורדינציה של תנועות ועין.

לפתח מיומנות במשימת המשחק עם הכדור.

לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך.

לפתח תשומת לב.

חינוכי:

למד לעבוד בצוות

משימות לדצמבר(חטיבה ב')

חינוכי:

תרגיל הליכה וריצה משוחררת, עם ביצוע משימות, עם עצירה על אות.

תרגיל בקפיצה מהספסל על ידי נחיתה על רגליים כפופות למחצה.

תרגיל בגלגול הכדור אחד לשני, בין חפצים.

תרגול זחילה.

מתפתח:

לפתח מיומנות

לפתח קואורדינציה מוטורית ועין

לפתח תשומת לב.

חינוכי:

למד לעבוד בצוות

משימות לינואר(חטיבה ב')

חינוכי:

1.1. חזור על הליכה עם המשימה;

1.3. תרגיל בקפיצה על שתי רגליים, נע קדימה.

מתפתח:

2.1. לפתח מיומנות

2.3.פיתוח תשומת לב.

חינוכי:

לטפח אהבה לספורט.

משימות לפברואר(חטיבה ב')

חינוכי:

1.1. התעמלות בהליכה וריצה סביב חפצים עם משימות, צעדים משתנים, משוחררים

1.2. פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל באזור מוגבל של תמיכה;

1.3. קפיצות חוזרות ונשנות קדימה, קפיצות מגובה עם נחיתה רכה על רגליים כפופות למחצה

1.4. חזור על זחילה דרך החוט מבלי לגעת ברצפה עם הידיים.

מתפתח:

2.1. לפתח מיומנות, כוח

2.2. לפתח קואורדינציה מוטורית ועין

2.3.פיתוח תשומת לב.

חינוכי:

לטפח יחס טוב אחד כלפי השני וכבוד לציוד ספורט

משימות למרץ (קבוצת ג'וניור ב')

1. חינוכי:

1.1. תרגול בהליכה וריצה במעגל, משוחרר,

1.2. פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל באזור מוגבל של תמיכה;

1.3. חזור על קפיצות בין אובייקטים, באורך,

1.4. חזור על זחילה על תמיכה מוגבהת

1.5. למד לזרוק את הכדור דרך החוט

1.6. תרגל זריקת הכדור על הרצפה ותפיסתו בשתי ידיים

2. פיתוח:

2.2. לפתח קואורדינציה מוטורית ועין

2.4.פיתוח תשומת לב.

3. חינוכי:

טפחו יחס ידידותי אחד כלפי השני ותכליתיות בעת ביצוע תרגילים גופניים.

משימות לאפריל(חטיבה ב')

1. חינוכי:

1.1. התעמלות בהליכה וריצה סביב חפצים, עם השלמת משימות, עם עצירה בסימן המורה

1.3. תרגיל בנחיתה על רגל כפופה למחצה בקפיצות.

1.4. לפתח מיומנות בתרגילים עם הכדור.

1.5. התעמלות בזחילה על כפות הידיים והרגליים, בין חפצים.

2. פיתוח:

2.1. לפתח מיומנות בעת גלגול הכדור.

2.2. לפתח קואורדינציה מוטורית ועין

2.3. לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך.

2.4.פיתוח תשומת לב.

3. חינוכי:

לטפח יחס ידידותי אחד כלפי השני.

משימות למאי (קבוצת ג'וניור ב')

1. חינוכי:

1.1. התעמלות בהליכה וריצה לכל הכיוונים, בין חפצים; בסימן המורה

1.2. פעילות גופנית בשמירה על שיווי משקל על אזור מוגבר של תמיכה;

1.3. תרגיל בקפיצה מהספסל על רגליים כפופות למחצה;

1.4. תרגיל בגלגול הכדור אחד לשני.

1.5. תרגול זחילה על ספסל התעמלות, טיפוס על סולם משופע.

2. פיתוח:

2.1. לפתח מיומנות בעת גלגול הכדור.

2.2. לפתח קואורדינציה מוטורית ועין

2.3. לפתח את היכולת לפעול לפי האות של המחנך.

2.4. לפתח תשומת לב.

2.5. פתח התמצאות במרחב בעת ריצה משוחררת

3. חינוכי:

  1. לטפח יחס ידידותי אחד כלפי השני, ללמוד לעבוד בצוות.

קבוצת ג'וניור שנייה (מגיל 3 עד 4 שנים)

המשך לפתח מגוון סוגי תנועות. למדו את הילדים ללכת ולרוץ בחופשיות, בלי לדשדש את הרגליים, בלי להוריד את הראש, תוך שמירה על תיאום צולב של תנועות הידיים והרגליים. למד לעבוד ביחד. ללמוד לבנות בעמוד אחד בכל פעם, קו, עיגול, למצוא את מקומך בקונסטרוקציה.

למד לדחוף במרץ בשתי הרגליים ולנחות נכון בקפיצות מגובה, במקום ובתנועה קדימה; לקחת את עמדת ההתחלה הנכונה בקפיצות למרחקים וקפיצות גובה ממקום; בזריקת שקי חול, כדורים בקוטר 15-20 ס"מ.

לגבש את היכולת לדחוף אנרגטית את הכדורים בזמן גלגול, זריקה. המשך ללמוד לתפוס את הכדור בשתי הידיים בו זמנית.

למד את האחיזה על המוט בזמן הטיפוס. חיזוק יכולת הזחילה.

למד לשמור על יציבה נכונה בישיבה, עמידה, תנועה, תוך ביצוע תרגילים בשיווי משקל.

למד מזחלת, לשבת על תלת אופן, לרכוב עליו ולרדת ממנו.

למדו את הילדים להרכיב ולהוריד מגלשיים, ללכת עליהם, לשים מגלשיים במקום.

למד להגיב לאותות "רוץ", "לתפוס", "עצור" וכו'; פעל לפי הכללים במשחקים ניידים.

לפתח עצמאות ויצירתיות בעת ביצוע תרגילים גופניים, במשחקי חוץ.

משחקי חוץ. לפתח את הפעילות והיצירתיות של ילדים בתהליך הפעילות המוטורית. ארגן משחקים עם חוקים.

עודדו משחקים עצמאיים עם כסאות גלגלים, מכוניות, עגלות, אופניים, כדורים; כדורים. לפתח כישורי טיפוס, זחילה; מיומנות, כושר ביטוי ויופי של תנועות. הכנס חוקים מורכבים יותר למשחקים עם שינוי בסוגי התנועות.

לחנך ילדים ליכולת לעקוב אחר כללים יסודיים, לתאם תנועות, לנווט במרחב.

תוצאות ביניים של פיתוח התוכנית

של השנה

תרגילי הליכה, ריצה, שיווי משקל:

הליכה בכיוון מסוים, לאורך קירות החדר; על קצות האצבעות, הרמת ברכיים גבוה; צעדי צד קדימה, לצדדים;

הליכה על קרש משופע (גובה 30-35 ס"מ), על בול עץ;

להדביק, לברוח; ריצה עם עצירה ושינוי כיוון; עִגוּל;

לרוץ מהר 10-20 מ';

הפעל ברציפות 50-60 שניות;

רוץ לאט עד 160 מ'.

קפוץ על רגל אחת;

דילוג מעל חפצים נמוכים (5 ס"מ);

קפוץ מעל שני קווים (המרחק ביניהם הוא 25-30 ס"מ);

קפיצה לרוחק ממקום למרחק של 40 ס"מ לפחות.



לזרוק כדורים למרחק עם יד ימין ושמאל (לפחות 2.5-5 מ');

חבטו את הכדור (קוטר 6-8 ס"מ) ממרחק של 1.5-2 מ' לתוך הסל, התיבה, הניח על הרצפה, זריקת הכדור עם הידיים מלמטה, מהחזה, עם ידי ימין ושמאל.

טיפוס, זחילה:

עולים על קיר ההתעמלות (גובה 1-1.5 מ') ויורדים ממנו;

זחילה על ספסל ההתעמלות;

טיפוס מעל בול עץ שוכב.

תרגילים לקבוצות שרירים בודדות:

לשרירי חגורת הכתפיים: הרימו את הידיים קדימה, לצדדים, למעלה, מאחורי הגב והורדה, העבר מיד אחת לאחרת כדור קטן לפניך, מעל הראש; להתנדנד בו זמנית עם שתי זרועות (ישרות וכפופות) קדימה ואחורה;

לשרירי רגליים: סקוואט, אחיזה בגב כיסא, ספסל וללא תמיכה; כפופים, נוגעים ברצפה בידיים, שימו וקחו את החפץ; להרים את רגלי ימין ושמאל, לכופף אותם בברכיים, להתרומם על בהונות;

לשרירי הגוף: בישיבה על הרצפה או על ספסל, משוך את הרגליים אליך, יישר אותן; לשים, לקחת את הכדור לצד או מאחוריך; להישען קדימה, הצידה, לשים חפץ על הרצפה, לקחת אותו; ממצב שכיבה, הפוך על הבטן והגב; שוכב על הבטן, התכופף והרם את הכתפיים, פושט את הידיים לצדדים.

פעילויות ספורט:

מזחלות מהר נמוך, רוכבים עמיתים;

גלישה בשבילים קפואים בעזרת מבוגרים;

לרכוב על תלת אופן בקו ישר, במעגל, לעשות פניות ימינה, שמאלה;

לשחק ולהתיז במים רדודים, באגם או בבריכה; אל תפחד להיכנס ולצלול למים;

לנוע על מגלשיים במסלול שטוח עם שלבי דריכה והחלקה.

מתחיל לשלוט בתרבות התנועות: קואורדינציה, קצב, טמפו, משרעת, מדדי איכות, אלמנטים של יצירתיות.

GCD בתרבות פיזית, המתקיים בחדר קבוצתי. שיעור זה מראה כיצד כסאות ילדים יכולים לשמש כציוד ספורט. משחקי חוץ שונים, תרגילי נשימה משמשים בשיעור.

הורד:


תצוגה מקדימה:

תקציר של GCD בכיוון של התפתחות גופנית

נושא : "עכברים אמיצים".

גיל: קבוצת ג'וניור 2.

הכינה: שומיחינה יוליה ולרייבנה - מחנכת

גן MBDOU מס' 159.

יַעַד:

  1. גיבוש בילדים בגיל הגן היסודי של עניין ויחס ערכי לחינוך גופני.
  2. הצגת החוויה שלך בניהול GCD על תרבות פיזית בחדר קבוצתי באמצעים מאולתרים (כסאות ילדים).

משימות:

לא ממשלתי "פיתוח גופני".

תרבות פיזית:

  1. להעשיר את החוויה המוטורית של הילדים (שליטה בתנועות בסיסיות וגיבוש המיומנות והיכולת לבצע ORU נכון).
  2. המשיכו ללמד ילדים ללכת ולרוץ "נחש" בין חפצים.
  3. המשיכו ללמד ילדים לזחול על ארבע (עם תמיכה על הברכיים וכפות הידיים) בקו ישר לזחול מתחת לרצועות מבלי לגעת בהם.
  4. לגבש את היכולת לגלגל את הכדור בקו ישר בין חפצים.
  5. תרגיל בקפיצה מהספסל, נחיתה רכה על שתי רגליים.
  6. באופן משחקי, לפתח איכויות גופניות אצל ילדים: כוח, זריזות וקואורדינציה של תנועות.

גיבוש רעיונות ראשוניים לגבי אורח חיים בריא:

  1. לשמר ולחזק את הבריאות הפיזית והנפשית של הילדים.
  2. למדו את הילדים לעקוב אחר היציבה שלהם במהלך סוגים שונים של הליכה, לעקוב אחר הנשימה שלהם, למדו אותם לשחזר אותה על ידי ביצוע תרגילי נשימה.
  3. בנה את הרעיון שפעילות גופנית גורמת לך להרגיש טוב

לא ממשלתי "פיתוח קוגניטיבי".

  1. לפתח תחומי עניין קוגניטיביים אצל ילדים באמצעות התפתחות חושית (צבע, צורה).

לא ממשלתי "פיתוח חברתי ותקשורתי".

  1. לפתח פעילויות משחק לילדים;
  2. למדו את הילדים את כללי היחסים עם בני גילם ומבוגרים.

לא ממשלתי "פיתוח דיבור".

מבוא לספרות:

  1. ללמד ילדים לקרוא בעל פה ולנצח שירים קטנים (טקסט למשחק).

ציוד וחומרים:שרביט קסם; כסאות ילדים 11 יח'; חבלים (d-50 ס"מ) 11 יח'; ברים (d-1m, 5x5) 5 יח'; הִמנוֹן. ספסל (ב-20 ס"מ); מחצלת רכה; כדורי גומי 10 יח'; סלים 2 יח'; עיגולים של אדום, כחול, ירוק וצהוב מודבקים לגב הכיסאות מצד אחד, ומצד שני - צלליות של עצי חג המולד; כדורים קטנים (פלסטיק) באותם צבעים 10 יח'; מסכת חתול; שמש על חוט.

כמות ילדים:תת-קבוצה אחת - 10 אנשים.

טופס התנהלות:משחק עלילה.

מקום:חדר קבוצות.

השקעת זמן: 15 דקות.

מערך שיעור:

  1. חלק מבוא - 3 דקות.
  2. החלק העיקרי הוא 9 דקות.
  3. החלק האחרון הוא 3 דקות.

עבודה מקדימה:

  1. לימוד משחקי חוץ עם ילדים: "עכברים אמיצים", "על שביל שטוח", "מצא את ביתך".
  2. התעמלות בוקר יומית, GCD בחינוך גופני, דקות חינוך גופני וכו' - לילדים לשלוט בסוגי תנועות שונות.
  3. יצירת תנאים להכרת צבע וצורה לילדים.
  4. קריאת סיפורת: ש.יא.מרשק "סיפורו של העכבר המטופש", "סיפורו של העכבר החכם".

מהלך \ לזוז \ לעבור.

בקבוצה כסאות ילדים מסודרים ב-2 שורות, 5 יח'. בכל אחד, במרחק קטן אחד מהשני.

1. הקדמה.

הילדים עומדים בתור.

מְחַנֵך: שלום בנים, בנות ובנים. היום באתי לבקר אותך לא בידיים ריקות, אלא הבאתי לך שרביט קסמים.

ואני אקח שרביט, אהפוך את כולם למישהו.(ילדים עוצמים עיניים).

בבוקר הייתם ילדים

ועכשיו הופכים לעכברים נועזים.

החבר'ה הופכים ל"עכברים" - הם עושים קוקו מחבלים.

מְחַנֵך: הנה אנחנו איתך והפכנו לעכברים. אני אהיה אמא ​​עכבר, ואתם תהיו העכברים שלי.עכברים רגילים מפחדים מהכל ויוצאים לטייל רק כשחושך. אבל אתם איתי, עכברים קטנים ואמיצים, אז אני מציע שתצאו לטייל כשהשמש זורחת בבהירות. ובכן, בוא נצא לטייל, בסדר? הגבים התיישרו, הראשים הורמו, הצעדה הייתה צעד אחר צעד.

הליכה רגילה - עשרה עכברים קטנים יצאו לטיול;

הולכים על בהונות - נמתחים לשמש, חיממו את כפותיהם(המורה מחזיק את השמש על חבל מעל הילדים, הם מנסים להגיע אליו);

הליכה על עקבים - כדי שהרגליים לא יקפאו(ילדים הולכים על העקבים, תוחבים את בהונותיהם, ידיים על החגורה);

הולך "נחש" בין הכיסאות - בין העצים, אנחנו הולכים זה אחר זה, אנחנו לא מפגרים מאחור, כדי לא ללכת לאיבוד;

ריצת "נחש" בין הכיסאות – החלטנו להראות אילו עכברים מהירים ומיומנים;

הליכה רגילה.

מְחַנֵך: חורף בחוץ, וכדי לא לקפוא תחזור אחריי.

תרגילי נשימה "בואו נתחמם".

בעמידה, מתחו את הידיים קדימה לרוחב, ואז פרשו את הידיים לצדדים ושאפו דרך האף. חזרו לעמדת ההתחלה, ונשפו ואמרו "וואו!" (2-3 פעמים).

  1. חלק ראשי.

מְחַנֵך: העכברים הלכו זמן רב, החליטו לנוח, הסתכלו מסביב וראו גדמים (כסאות גבוהים). שב על גדמים.

מתחם מתג חיצוני עם כסאות ילדים.

  1. העכברים התיישבו והתמתחו.I.p. - ישיבה על כיסא, רגליים צמודות, ידיים על הברכיים, גב ישר. 1 - הרם את הידיים למעלה, הסתכל על האצבעות; 2 - i.p. חזור 4-5 פעמים.
  2. הסתכלנו מאחורי הגדם, אף אחד לא הסתתר שם. I.p. - אותו. 1 - פנה ימינה (שמאלה); 2 - i.p. חזור 4-5 פעמים.
  3. כפוף לרגליים. I.p. - ישיבה על כיסא, רגליים פשוקות, ידיים על החגורה, גב ישר (לא לשבת על קצה הכיסא). 1 - להטות, לגעת בגרביים; 2 - i.p. חזור 4-5 פעמים.
  4. לפתע שמעו רשרוש והתחבאו מאחורי גדם.הם הביטו החוצה ושוב הסתתרו. I.p. - עומד מאחורי גב הכיסא, רגליים פשוקות מעט, ידיים על גב הכיסא. 1 - לשבת (להסתיר); 2 - i.p. חזור 4-5 פעמים.
  5. הם שמחו שאף אחד לא היה שם, וקפצו סביב הגדם.I.p. - לעמוד הצידה לכיסא, ידיים חופשיות. קפיצה על שתי רגליים סביב כיסא. לסירוגין עם תרגילי הליכה ונשימה.
  6. תרגיל נשימה.התרגיל מתבצע בישיבה על כיסא, רגליים מושטות, נוגעות ברצפה, ידיים מונמכות מטה. לאחר מכן משכו את הרגליים הכפופות למעלה, הצמידו אותן לחזה, הצמדו אותן עם הידיים, כופפו את הגב והורידו את הראש – נשפו, חזרו לעמדת ההתחלה – שאפו. התרגיל מתבצע בקצב איטי עד 5-6 פעמים.

מְחַנֵך: נחנו, ועכשיו נצא לטייל.

המשחק משוחק "על שביל שטוח".

מטרת המשחק: התפתחות אצל ילדים של יכולת תנועה קצבית, תיאום תנועות עם מילים; פעילות גופנית בהליכה, קפיצה, כפיפה.

(בזמן זה עוזרת המחנכת מסדרת הכל לתנועות הבסיסיות - כיסאות, מפנים את הגב אחד לשני, מעליהם מונחים סורגים (גב הכיסאות חייבים להיות אחידים כדי שהסורגים לא יפלו). א ספסל מונח על פני הקבוצה, שטיח מונח לפניו).

תנועות בסיסיות.

מְחַנֵך: העכברים הלכו רחוק יותר, ובדרכם יש להם מערה, העכברים האמיצים שלנו לא מפחדים מכלום, הם זוחלים באומץ קדימה.

1. זחילה על ארבע בקו ישר בין כיסאות (מרחק בין כיסאות 50 ס"מ), זחילה מתחת לדקים (גובה - 50 ס"מ).

מְחַנֵך: העכברים יצאו מהמערה, ויש בול עץ על הכביש. עכברים באומץ מטפסים על בול עץ וקופצים למטה.

  1. קפיצה מהספסל (גובה - 20 ס"מ) על משטח רך.

(חזור 2 פעמים בזחילה וקפיצה).

מְחַנֵך: האם העכברים רעבים? תראה, אני מניף את שרביט הקסמים שלי והגבינה הופיעה בקרחת היער שלנו (כדורים בסל). איזו צורת גבינה? (עגול) באיזה צבע זה? (צהוב). רק בקור אתה לא יכול לאכול את זה, אתה צריך להיות סבלני, בוא נשלח את זה למזווה.

  1. גלגול כדורים בקו ישר בין כיסאות (מרחק בין כיסאות 50 ס"מ, מרחק אורך 3-4 מ'). (ילדים מגלגלים כדורים, והמורה מכניסה אותם לסל). בצע פעם אחת.

מְחַנֵך: עכברים, אתם מפחדים מחתול? נכון, לא, בגלל שאנחנו עכברים אמיצים, בואו נשחק משחק עם חתול.(החתול נבחר על ידי חריזה).

המשחק "עכברים אמיצים" מתקיים.

מטרת המשחק: חיזוק יכולתם של ילדים לרוץ לסירוגין עם הליכה;פיתוח דמיון אצל ילדים, בעת ביצוע פעולות בהתאם לטקסט.

3. חלק אחרון.

מְחַנֵך: ובכן, איזה עכברים אהבת ללכת? מה עם לשחק? ועכשיו הגיע הזמן לחזור הביתה. תגיד לי איפה עכברים חיים? נכון במינק, והמינקים שלנו לא פשוטים, אלא קסומים. עכבר יכול לחיות רק בחור שאליו יש לו מפתח. בחר לעצמך מפתח (כדורים מרובי צבעים), ועכשיו "אחת, שתיים, שלוש נתקלות במינק שלך".

(הסייעת מסדרת את הכיסאות בחצי עיגול בצד השני של הקבוצה. על גב הכיסאות מודבקים עיגולים בצבעים שונים).

המשחק משוחק "מצא את המינק שלך"(לפי צבע).

מטרת המשחק: פעילות גופנית ביכולת לרוץ בלי לדחוף, למצוא את הבית שלך; איחוד הידע של צבעי היסוד.

מְחַנֵך: אז העכברים חזרו למחילותיהם. אקח את שרביט הקסמים שלי ואהפוך את העכברים לילדים אמיצים, חזקים ומיומנים.

ילדים מורידים את הזנב, השיעור הזה מסתיים.


תוכן תוכנה. ללמוד ללכת בטור בצעד אחד רגיל, על בהונות, לבצע משימות בסימן המורה, לרוץ משוחרר, לפתח את מיומנות הנחיתה על רגליים כפופות למחצה בקפיצות קדימה, להתאמן בזחילה על ספסל על ארבע עם תמיכה בכפות הידיים והברכיים.

לפתח מיומנות בעת ביצוע תרגילים, במשחקי חוץ. ללמד לפעול יחד, לפי הוראות מבוגר ולפי הכללים במשחק חוץ, לטפח קשב.

ליצור תנאים לרגשות ותחושות חיוביות.

תועלת. שני דגלים לכל ילד, שלושה חישוקים, ספסל (גובה 15 ס"מ), קשת (גובה 50 ס"מ), תכונת ארנב לכל ילד.

התקדמות הקורס.

מִסתוֹרִין. אוזניים ארוכות, עיניים מלוכסנות, זנב קצר. מי זה? (זה ארנב).

היום תהיו ארנבות קטנות, ואני אמא ארנבת.

פעם היו ארנבות

על שפת היער

פעם היו ארנבות

בצריף קטן.

תשכב על המחצלת.

הלילה הגיע

החושך הביא

התרנגול נמנם

הקריקט שר.

השעה מתחילה מאוחר, בן

תשכב על החבית.

ביי ביי

לך לישון.

בבוקר התעוררו הארנבות ואימא הארנבת הובילה אותם לקרחת היער כדי לשחק ולהשתובב.

הנה באה השמש

עדיף לאפות

נמתח, חייך

זייצ'יקוב קורא לשחק.

אני . הליכה בטור אחד בכל פעם בצעדים רגילים, על בהונות.

ארנבות, ארנבות קטנות

הילדים מרוחקים

ללכת לאורך השביל

ארנבות חותמות עם מספריים

למעלה, למעלה, למעלה.

ריצה משוחררת. הליכה רגועה.

הפכו לארנבות במעגל.

II . תרגיל התפתחותי כללי (עם דגלים)

1) I.p .: רגליים על רוחב כף הרגל, דגלים בשתי הידיים למטה. הרימו את הדגלים למעלה, הניפו אותם, הורידו אותם, חזרו למיקומם המקורי. (5 פעמים)

2) I.p.: אותו הדבר, דגלים בחזה. שב, הקש עם מקלות האכילה על הרצפה, קום, הזדקף, חזור לעמדת ההתחלה. (5 פעמים)

3) I.p.: ישיבה ברגליים פשוקות, דגלים בשתי הידיים בכתפיים. התכופף, שים את הדגלים באצבעות הרגליים, הזדקף, שים את הידיים מאחורי הגב; להתכופף, לקחת את הדגלים, לחזור לעמדת ההתחלה. (4 פעמים)

4) I.p .: רגליים פשוקות מעט, דגלים בידיים מונמכות. קפיצה על שתי רגליים במקום, לסירוגין עם הליכה במקום. (פעמיים)

ארנב קטן קופץ

ליד ההריסות

באני קופץ מהר

אתה תופס אותו

סוגי התנועות העיקריים

ארנבים אוהבים לקפוץ מבליטה לבליטה.

(המורה מזכירה לך לקפוץ על בהונות, זה קל).

ילדים עוזרים להסיר חישוקים, לשבת על ספסל.

האם הארנבת פחדה מאוד לילדיה ולימדה אותם לזחול לאורך הגשר (ספסל 15-20 ס"מ) בשקט כדי שלא ישמעו אותם, הזאב לא ישים לב.

תצוגת מורה. (גב ישר, הסתכל קדימה).

ארנבות קופצות

סקוק-סקוק-סקוק

אל הירוק, אל האחו

דשא נשנש, אוכל.

הקשב טוב

האם הזאב מגיע?

(זאב מופיע מהשיחים. הוא נוהם. הארנבים בורחים הביתה).

זוחל מתחת לקשת ("דלתות לבית")

III . משחק תשומת לב "נחשו מי נעלם?"

מסמכים להורדה: