אנה זמרבה
תקציר של GCD "פרפר" באמצעות טכניקת האוריגמי עבור קבוצת הביניים

תקציר של GCD

« פַּרְפַּר»

V טכניקת אוריגמי

קבוצת הביניים

משימות:

הצג את תכונות התמונה פרפרים.

למד ליצור זיוף מנייר ב טכניקת אוריגמי.

לפתח מיומנויות מוטוריות עדינות של הידיים.

חוֹמֶר: עיגולים גדולים וקטנים מנייר צבעוני, חוט.

התקדמות השיעור:

חבר'ה, אילו אגדות של K.I. צ'וקובסקי אתם כבר מכירים? (תשובות של ילדים).

היום יש לנו אורחת יוצאת דופן, ותגלו מי היא על ידי ניחוש חִידָה: היא בהירה ויפה,

חינני, בעל חוטם קל

היא נראית כמו פרח

ואוהב לשתות מיץ פרחים.

מי זה? (תשובות של ילדים)

נכון, זהו פַּרְפַּר! (מצורף ללוח פַּרְפַּר)

חבר'ה, מאיזו אגדה לדעתכם הגיע אלינו ק.י צ'וקובסקי? פַּרְפַּר? ("בִּלבּוּל")

נכון, זה פַּרְפַּרהגיע אלינו מתוך אגדה "בִּלבּוּל". והיא מבקשת את עזרתך. בסיפור אגדה פרפר כיבה את הים הכחול, אבל קשה לה להתמודד עם המשימה הזו לבד. היא צריכה פרפרים - עוזרים.

האם נעזור לאורח שלנו? בוא נעשה את זה פרפרים של חברות בשבילה?

חברים, כשאתם יוצאים לטייל בקיץ, אתם מבינים פרפרים, לפעמים? האם אתה אוהב לצפות בהם? איזה צבעים יש? פרפרים? (תשובות של ילדים)

בואו נעשה את זה בהיר ויפה פרפרים עשויים מנייר צבעוני.

קחו עיגול גדול וקפלו אותו לצורת אקורדיון. הדגמה, הסבר. כל הכבוד!

עכשיו אנחנו צריכים לעשות את אותו הדבר עם העיגול הקטן.

גדול! יש לנו כנפיים פרפרים. עכשיו בואו ניקח חוט ונחבר את הכנפיים זו לזו. סובב את קצוות החוט וקבל אנטנות פרפרים. (במידת הצורך, הציעו את עזרתכם לילדים.)

מדהים!

אוי חברים, תראו איזה יפה יצאתם! פרפרים! אתה אוהב אותם? כל הכבוד, ניסית מאוד ועזרת לאורח שלנו.

פרסומים בנושא:

אחת הפעילויות המועדפות על ילדים במוסדות חינוך לגיל הרך היא בנייה. בנייה בילדים מפתחת טעם אמנותי ומפתחת את העין.

תקציר כיתת אמן להכנת מלאכת יד בטכניקת האוריגמי "אוריגמי כאמצעי לפיתוח מוטוריקה עדינה"סיכום כיתת אמן להכנת מלאכת יד בטכניקת האוריגמי "אוריגמי כאמצעי לפיתוח מוטוריקה עדינה" מטרה: להציג.

תקציר של GCD לעיצוב בקבוצה הבוגרת "פוקס" אוריגמי מטרה: ללמד ילדים כיצד לעצב שועל מנייר. מטרות: חינוכית.

תקציר של GCD לעיצוב "סימנייה לספר" בטכניקת האוריגמי (קבוצת הכנה)תקציר פעילויות חינוכיות לעיצוב "סימנייה לספר" בטכניקת אוריגמי עם ילדים, קבוצת הכנה תכני התכנית: 1. ללמד.

מטרה: לפתח עניין באוריגמי כפעילות; לפתח את היכולת לבצע דמות פרפר בשיטת האוריגמי לפי הוראות המורה;

סיכום שיעור עיצוב בקבוצת הביניים. כובע עשוי בטכניקת אוריגמימטרה: 1) להכיר לילדים את מגוון הכובעים הצבאיים שלבשו אנשי צבא רוסים, 2) להכין מתנה להורים ליום המגן.

המטרה: להכיר לילדים טכניקות ציור לא מסורתיות. מטרות: ליצור תנאים לפיתוח פעילות יצירתית, דמיון.

בכיתת אמן פשוטה שלב אחר שלב נדבר על איך להכין פרפר אוריגמי - זה ידוע שהיכולת לקפל פרפרי אוריגמי חמודים כאלה בהחלט תהיה שימושית למי שאוהב ליצור כרטיסים בעבודת יד, כי אלמנטים דקורטיביים כאלה לעתים קרובות מאוד ניתן למצוא בכיתות אמן שונות על הכנת כרטיסים במו ידיך.

כלים וחומרים זמן: 10 דקות דרגת קושי: 3/10

  • ריבועי נייר רב צבעוניים עם צד של 8.5 ס"מ;
  • חפץ קשיח להחלקת קפלים.

פרפר אוריגמי אלגנטי וחסר משקל זה קל להכנה. אנו מזמינים אתכם להבין איתנו איך להכין פרפר אוריגמי - ברגע שתשלטו בטכניקה הזו, הידיים שלכם לעולם לא ישכחו אותה. ואתה יכול להפתיע ולשמח את בן שיחו על ידי קיפול היצור הנפלא הזה מגיליון נייר או מפית שולחן רגילה תוך כמה דקות.

הוראות שלב אחר שלב עם תמונות

פרפר האוריגמי, שהתרשים שלו מוצג בכיתת האמן שלנו, מתאים אפילו למתחילים, והוראות שלב אחר שלב עם תמונות יעזרו לך להבין את העבודה היצירתית אפילו מהר יותר.

שלב 1: מתאר את האלכסונים

אנו מכופפים את הריק עבור הפרפר העתידי לשניים אופקית ולאחר מכן באלכסון (תמונה 1). אנו מתכופפים לאורך האלכסונים (תמונה 2).

שלב 2: יוצרים משולש

אנו מכופפים את הקצוות של הקפל האופקי לתחתית הקפל האנכי (תמונה 3). אתה אמור לקבל משולש כפול, כמו בתמונה 4.

השאר את המשולש התחתון לבד. אנו עובדים עם המשולש העליון: אנו מכופפים את הקצוות בבסיס המשולש לקודקוד שלו (תמונות 4 ו-5).

שלב 3: ליצור את הגוף

אנו הופכים את חומר העבודה לצד ההפוך, החלק העליון של המשולש פונה כלפי מטה.

אנו מכופפים את החלק כך שחלקו העליון של המשולש משתרע 2 מ"מ מעבר לבסיס (תמונה 6).

שלב 4: מכינים את הכנפיים

אנו מכופפים את החתיכה הבולטת ומדביקים אותה לצד האחורי (תמונה 7). קפלו את חומר העבודה לשניים (תמונה 8). אנחנו לא מחליקים את הקפל, מכיוון שהפרפר ייצא שטוח.

שלב 5: עצב את המוצר

אנחנו הופכים את הפרפר עם משולש קטן למעלה, מכופפים את הכנפיים ומנסים לתת להם צורה מציאותית.

גאיין שבץ

שילוב של OO: "פיתוח חברתי-תקשורתי", "פיתוח דיבור",

"התפתחות אמנותית ואסתטית"

משימות:

המשך להכיר לילדים חרקים (פרפר);

לפתח את היכולת לקפל נייר לפרפר בטכניקת האוריגמי;

לקדם פיתוח זיכרון, תשומת לב, תהליכי חשיבה בונים, ביטחון עצמי;

פיתוח מוטוריקה עדינה, יצירתיות, עצמאות ויכולת עבודה מדויקת;

לטפח סקרנות, עניין ויחס ידידותי כלפי העולם הסובב אותנו.

עבודה מקדימה: התבוננות בתמונות, איורים, קריאת שירים, ניחוש חידות בנושא.

חוֹמֶר:.

נייר צבעוני; מספריים;

דבק, עיפרון פשוט;

תבניות גוף של פרפר, קרטון שחור;

חומר הדגמה: תמונה של פרפר.

1 חלק. ארגון זמן.

מול הילדים על כן ציור ציורים של חרקים. הילדים מחפשים. המורה שואל חידה:

זה מרפרף על הפרחים,

מי לא מכיר את היופי?

הכנפיים שלה מצוירות,

הריקוד שלה קליט.

פשוט מאוד חסר הגנה

לא מזיק לחלוטין.

אל תמהר להפחיד אותה,

יש להגן על החלשים.

מחנך: נחשו על מי החידה?

ילדים: (על פרפר, פרפר)

2. חלק. שִׂיחָה.

מחנך: חבר'ה, תגידו לי, מה אתם יודעים על הפרפר?

(תשובות הילדים: חרקים, זבובים, יפים, יש צבעים שונים וכו')

מחנך: פרפרים הם חרקים עתיקים מאוד ואחד היצורים היפים ביותר שחיים על פני כדור הארץ:

המדע החוקר את היצורים הללו נקרא לפידופטרולוגיה;

פרפרים מגוונים בצורה יוצאת דופן הן בגודל והן בצבע, כולל

כ-160,000 מינים של נציגים אלה של חיות בר;

פרפרים חיים בכל העולם מלבד אנטארקטיקה;

מכל החרקים, רק לפרפרים יש 4 כנפיים גדולות ובהירות עם דפוס גרפי מרהיב;

פרפרים הם חרקים לפידופטרים. יש קשקשים רבים על כנפיהם. לעתים קרובות מאוד הקשקשים מתבלבלים עם אבקה ואנשים מנסים לנער אותם ולנקות את הכנפיים. אתה לא יכול לעשות זאת, הכנפיים יתקמטו, הפרפר לא יוכל לעוף וימות;

לפרפרים 3 זוגות רגליים וחרטום ארוך, שהוא איבר הזנה;

הם ניזונים מצוף פרחים, מוהל מעצים, פירות רקובים, ישנם מינים הניזונים מדם בקר;

הם אף פעם לא ישנים והם מאביקים צמחים, כמו דבורים;

החיים שלהם קצרים - ממספר ימים עד שישה חודשים, תלוי במין;

הפרפרים עוברים 3 שלבי התפתחות והיווצרות: נקבה בוגרת מטילה ביצים על עלי עצים. תוך מספר ימים או חודשים (בהתאם למין), הזחל בוקע ומתחיל להאכיל באופן פעיל והופך לגולם. ובאביב, כשהשמש מתחילה להתחמם, פרפרים נולדים עם כנפיים רטובות ולא מתוחות. היא מהדקת את הענף בכפותיה, מייבשת אותו ופורשת את כנפיו.

פרפרים מרתקים ומעוררים השראה באנשים, הם מאוד נחוצים וחשובים בעולם שלנו סביבנו. אי אפשר להשמיד את היצורים היפים האלה.

3. חלק מעשי. .

המורה מציעה ליצור פרפר בטכניקת האוריגמי.


כדי לעבוד אתה צריך:

ילדים מתחקים אחר גוף הפרפר לפי התבנית וחותכים אותו


קפלו גיליון נייר מרובע באלכסון ליצירת משולש



כופפו ויישרו את המשולש לשניים, מסמנים את המרכז, ואז כופפו את הפינות התחתונות של המשולש. תיארנו קו חלק חצי עיגול בעיפרון וגזרנו אותו. כך אנחנו חותכים את כל הכנפיים ומדביקים אותן לגוף.









4. חלק אחרון.

ניתוח עבודות מוגמרות וארגון התערוכה.

מחנך: פרפרים נראים כמו פרחים אמיתיים. לכל מין יש מאפיינים ייחודיים משלו. הם תמיד משמחים את כולם עם היופי שלהם!

פרסומים בנושא:

סיכום שיעור פתוח בנושא התפתחות קוגניטיבית בקבוצת המכינה "מה? איפה? מתי?"סיכום שיעור פתוח על פעילות קוגניטיבית בקבוצת ההכנה "מה? איפה? מתי?" מטרה: הכללת הידע של ילדים על אגדות.

סיכום שיעור על התפתחות קוגניטיבית בקבוצת המכינה "כשפת מים"מטרה: לעזור לילדים לפתח עניין קוגניטיבי, יכולת לחשוב בהיגיון, להכליל, להסיק מסקנות ולהעשיר את האינטלקט של הילד.

סיכום השיעור בנושא התפתחות קוגניטיבית "אות מוצפנת" בקבוצת המכינהלסכם את הידע שנרכש במהלך השנה: לאחד ספירה וסדר מספרים עד 20, להיות מסוגל לחבר ולפתור מתמטיים פשוטים.

סיכום שיעור על התפתחות קוגניטיבית לילדי קבוצת ההכנה "רוסיה שלי נהדרת - מולדתי"תוכן התוכנית: גיבוש רגשות פטריוטיים, חיזוק הידע של סמלי המדינה של המדינה; היווצרות פרוטוזואה.

סיכום שיעור על התפתחות קוגניטיבית "נסיעות לאפריקה" בקבוצת המכינהסיכום שיעור בנושא התפתחות קוגניטיבית בנושא "נסיעות לאפריקה" בקבוצת המכינה. יישום תוכן התוכנית.

מטרות התחום החינוכי "אמנותי ואסתטי".

1. הצג את התכונות של התמונה של פרפר.

2. למדו ליצור נייר מזויף בטכניקת האוריגמי.

3. לפתח את העין והמוטוריקה העדינה של הידיים.

4. לפתח את המיומנות של פעילות יצירתית קולקטיבית.

5. לטפח עבודה קשה.

הורד:


תצוגה מקדימה:

GBPOU אזור קרסנודר

« המכללה הפדגוגית של קרסנודר»

תקציר של GCD

פעילויות חינוכיות

קבוצת בכירים "פרפר בטכניקת אוריגמי".

מְבוּצָע:

תלמיד שנה ד' א'

מחלקת התכתבות

פריאדקו ש.מ.

קרסנודר, 2017

נושא: קבוצת בכירים "פרפר בטכניקת אוריגמי".

מטרות התחום החינוכי "אמנותי ואסתטי".

  1. הצג את התכונות של התמונה של פרפר.
  2. למד כיצד ליצור מלאכת נייר באמצעות טכניקת האוריגמי.
  3. לפתח מיומנויות עיניים ומוטוריקה עדינה.
  4. לפתח את המיומנות של פעילות יצירתית קולקטיבית.
  5. לטפח עבודה קשה.

יעדי תחומי חינוך בשילוב.

פיתוח דיבור: פיתוח דיבור כאמצעי תקשורת.

חברתי-תקשורתי: ללמד לעבוד יחד.

התפתחות גופנית: יצירת יציבה נכונה.

עבודה מקדימה: התבוננות בתמונות, שואלת חידות.

חומר: גיליונות נייר A4 בצבע, מספריים.

מטרות: להראות אחריות לעבודה שהתחילה, לקדם את היכולת לקחת בחשבון את רגשותיהם של אחרים, ללמוד לבטא את מחשבותיו, רגשותיו, רצונותיו.

דרישות קדם לפעילות חינוכית:

  1. לפתח את היכולת לקבוע את מטרת העבודה הקרובה.
  2. צור שליטה עצמית כאשר משווים את התוצאה המתקבלת עם המדגם.
  3. לפתח את היכולת לתכנן פעילויות.

מהלך GCD

  1. חֵלֶק. חלק מבוא.

חברים, באיזו שעה בשנה זה עכשיו? (תשובות של ילדים) אוהבים קיץ? (ילדים עונים) במה הקיץ שונה מעונות אחרות? (תשובות הילדים) הקשיבו לחידה:

היא בהירה ויפה

חינני, בעל חוטם קל

היא נראית כמו פרח

ואוהב לשתות מיץ פרחים.

מי זה? (תשובות של ילדים) זה נכון, זה פרפר!

  1. חלק ראשי.

חברים, כשאתם יוצאים לטייל בקיץ, אתם רואים לפעמים פרפרים? (תשובות: האם אתה אוהב לצפות בהם? (תשובות של ילדים) מה צבע הפרפרים? (תשובות של ילדים) מה הם אוכלים? (תשובות של ילדים) האם אפשר לתפוס אותם? (תשובות של ילדים) למה? (תשובות של ילדים) זה נכון, חבר'ה, כי כל החיים עלי אדמות רוצים לחיות, וכל החיות, וכל החרקים, ואיך עלינו להתייחס אליהם? (תשובות של ילדים) זה נכון, להגן, להעריץ ולא לגרום כאב!

חברים, קיץ בחוץ, אבל המרפסות שלנו לא נראות יפות כמו הקיץ. האם תרצה לקשט אותם? (תשובות של ילדים) אה, האם תרצה לקשט אותם בפרפרי נייר בהירים? (תשובות של ילדים) תראו חבר'ה, באיזה סוג של פרפרים אפשר לקשט את המרפסות? באיזה צבע הם? (תשובות של ילדים) אני אגיד לך עכשיו איך אתה יכול לעשות פרפר מנייר בטכניקת האוריגמי.

הדגמה, הסבר. הציעו את עזרתכם לפי הצורך.

  1. חלק אחרון.

היי חברים, שימו לב לפרפרים שלכם. אתה אוהב אותם? כל הכבוד חבר'ה, ניסיתם מאוד, עבדתם ביחד, תראו את הפרפרים של החברים שלכם. כעת נצא לטיול ונקשט את המרפסת. אכפת לך? תעזור לי? (תשובות של ילדים.)

תודה לך על תשומת הלב!


תקציר ה-GCD לילדי קבוצת המכינה "אחו עם פרחים ופרפרים" (עבודת צוות בטכניקת אוריגמי)

מחבר: Safonova אולגה ולדימירובנה, מורה של MBDOU "גן "Romashka" משולב סוג" Kovylkino, הרפובליקה של מורדוביה.

יַעַד:לשפר את היכולות היצירתיות של ילדים באמצעות אוריגמי.

משימות:
-להכיר לילדים את שלבי התפתחות הפרפר ואת תכונות אורח חייו.
- לחזק את יכולתם של ילדים ליצור מלאכה (פרפר) מצורת "המשולש הכפול" הבסיסי, משלים את התמונה עם הפרטים הדרושים;
- לגבש את היכולת לקפל פרח צבעוני בטכניקת האוריגמי, תוך שימוש בצורות הבסיסיות "מעטפה" ו"עפיפון";
- לפתח מיומנויות מוטוריות עדינות;
-לפתח את העין, את היכולת לשמור על סימטריה ביצירת דפוס על כנפי פרפר;
-לפתח מיומנויות של פעילות יצירתית קולקטיבית;
-לפתח עניין בחיי החרקים;
- לטפח את היכולת להבחין ביופיו של הטבע, את הרצון להעריץ אותו,
דאג לה.

חומרים לשיעור:
אחו אביב מצויר על נייר ווטמן;
פַּעֲמוֹן;
איורים עם שלבי התפתחות הפרפרים;
פַּרְפַּר;
כרטיסים תפעוליים;
מוזיקה "Waltz of the Flowers" מאת P.I. צ'ייקובסקי;
נייר בצבעים שונים;
מספריים;
דֶבֶק;
תמונה של פרפרים.

עבודה מקדימה:

שיחה בנושא: "אביב ברחוב שלנו"
מתבונן באיורי תמונות של טבע האביב.
קריאת הסיפור מאת ג' סקרביצקי "בקרחת יער. אביב".
לשנן שירים על אביב.

התקדמות השיעור:

מְחַנֵך:שלום ילדים! שימו לב לאורחים. תגיד להם שלום. היום אני רוצה להזמין אתכם למסע מעניין אל קרחת יער.
כדי להיות שם, אתה ואני חייבים למלא תנאי אחד. כעת כולם יצטרכו לשבת ביתר נוחות, לעצום עיניים ולא לפתוח אותן עד שתשמע את צלצול פעמון הקסם.
מְחַנֵך:
אז... הריסים צונחים,
העיניים נעצמות.
אנחנו הולכים לאחו האביב...
(נשמעת מוזיקה רגועה, אחו אביבי מוצג)
הנה מגיעה רוח קלה
נוגע בלחיים שלנו
השמש הזוהרת מחייכת לכולנו.
אנחנו יכולים לנשום בקלות כאן,
חלק, אחיד, עמוק.
הנה באה הרוח, ידידינו
הוא הביא צמרמורת לכולם.
הוא פגע בפעמון
הפעמון צלצל (הפעמון צלצל)
מְחַנֵך:
ילדים, הנה אנחנו באחו אביבי.
תגיד לי, איזה חודש זה עכשיו?
מה השתנה בטבע באפריל? (השמש זורחת יותר, מחממת את כדור הארץ, השלג נמס, דשא ירוק הופיע, ניצנים התנפחו על העצים, עלים קטנים צמחו, פרחים פרחו, ציפורים עפו מארצות חמות, חרקים התעוררו)
אילו חרקים אתה מכיר?
הזמנתי אותך לקרחת היער כדי לספר לך סיפור מעניין. ועל מי, תגלו על ידי ניחוש החידה.
הקשיבו לחידה:
שעיר, ירוק
היא מתחבאת בעלים
למרות שיש הרבה רגליים,
עדיין לא יכול לרוץ (קטרפילר)
מְחַנֵך:הסיפור הבא קרה לזחל שלנו.
פעם חי זחל. היא בקעה מהביצה, זחלה לאורך העלים ואכלה הרבה. כולם צחקו עליה, היא הייתה כל כך מכוערת. יום אחד החליט הזחל להתחבא בפקעת כדי שאף אחד לא יראה אותו. היא עשתה לעצמה נוח על ענף וסיבכה את עצמה בחוטים דביקים. היא ישבה בו, ישבה ונרדמה. בעודה ישנה חלף החורף והאביב המיוחל הגיע.
השמש זרחה עכשיו מוקדם מאוד, הלכה לישון מאוחר וזרחה בשקידה כל כך עבור כולם עלי אדמות והתחממה כל כך עד שהחיים הפכו למהנים. ערפל ירוק בהיר עטף את כל עצי הלבנה ועצי הצפצפה ביער.
מה אתה חושב שזה היה?
ימין. העלים החלו לפרוח. כאן התחיל פסטיבל היער.
הזמיר שרק ונקש בשיחים, צפרדעים קרקרו בקול רם ליד הנהר, וחיפושיות מאי זמזמו בין הענפים.
גם הזחל התעורר, הוציא את האנטנות שלו, ובדיוק כשרצה לזחול לגמרי מהפקעת שלו, הוא הרגיש שמשהו מציק לו על הגב...
מְחַנֵך:ילדים, מה עצר אותה מהזחל על הגב?
יְלָדִים:כנפיים!
מְחַנֵך:עכשיו בואו נראה אם ​​זה נכון?
מְחַנֵך:מה הפך הזחל שלנו?
יְלָדִים:אל הפרפר!
זה מה שהזחל שלנו הפך לפרפר יפהפה
הקשיבו לסיפור הלאה... היא ניערה את עצמה ופתאום... עפה. עפה מעל הבריכה, הביטה לתוכו כמו במראה וראתה יפה... (פרפר). כן, פרפר עם כנפיים בהירות ענקיות. "מי זאת היפהפייה הזו?" היא חשבה, "הו, זה אני! אני פרפר! היא עפה על האחו וכל מי שראה אותה התפעל: "איזה פרפר יפה!" הפרפר חש רעב והחליט למצוא אחו מלא בפרחים בהירים וריחניים. פרפר עף לאחו... והיה רק ​​דשא ירוק.
(הצג נייר ווטמן בצבע ירוק אחו)
מְחַנֵך:חבר'ה, איך אנחנו יכולים לעזור לפרפר?
יְלָדִים:אתה יכול לעשות פרחים.
מְחַנֵך:מה עוד אתה יכול לעשות?
יְלָדִים:להכין פרפרים.
אילו פרחי אביב אתם מכירים?
אני מציע לך להכין פרח צבעוני לפרפר. פרחים אלו גדלים באביב לא רק בערוגות הפרחים שלנו, אלא נמצאים גם בטבע בדרום ארצנו.
מחנך: ילדים, אבל קודם בואו ננוח.

פעילות גופנית "פרפר"
בבוקר הפרפר התעורר.
היא התמתחה וחייכה.
פעם אחת - היא שטפה את עצמה בטל.
שניים - היא הסתובבה בחן.
שלוש - היא התכופפה והתיישבה.
בארבע הוא עף משם.
ובחמש היא התיישבה.
(ילדים מבצעים תנועות בהתאם לטקסט)

מְחַנֵך:תשב במקומות שלך.
בואו נעשה לה אחו פרחים.

נעבוד בתתי קבוצות: "פרפרים" ו"צבעונים".

אנו זוכרים את שיטות הכנת פרפר וצבעוני, ולוקחים בחשבון את כרטיסי הפעולה.
אני מזכיר לך את הסידור הסימטרי של התבנית על כנפי פרפר.
בואו נכין את האצבעות לעבודה.

התעמלות אצבעות.
זחל, זחל,
(כף יד אחת "זוחלת" כמו זחל לאורך החלק הפנימי של השנייה)
בתו של פרפר
(כף היד "זוחלת" חזרה אל הכתף לאורך החלק החיצוני של הזרוע)
זוחל לאורך להבי הדשא
(אותו דבר מצד שני אנכית)
אוכל עלים:
אני!
אני!
אני!
אני!
(כף יד אחת מחליקה מעלה מעל כף היד השנייה ו"נושכת" את אצבעות כף היד השנייה בכל שעת בוקר
אכלתי ורציתי לישון
(יד אחת נצמדת לאגרוף, השנייה מכסה אותו)
התעוררת (פרוש את כפות הידיים שלך)
הפך לפרפר
(הצליב את הידיים על פרקי הידיים)
זה עף, זה עף, זה עף!
(להניף כפות ידיים מוצלבות כמו כנפיים)

מְחַנֵך:בואו נתחיל לעבוד. זכור שאתה צריך להחליק כל קו של חומר העבודה עם האצבע שלך, כך שכל המלאכות ייצאו מסודרות.

יצירתיות של ילדים. (נשמעת מוזיקה רגועה. "ואלס הפרחים" מאת P.I. צ'ייקובסקי).

מְחַנֵך:פרחים יפים כל כך פרחו באחו. ועכשיו, יחד עם חבריה, הפרפר מפרפר מפרח לפרח כל היום. לפעמים היא, יושבת על פרח, פורשת בזהירות את כנפיה הבהירות הקטיפה
מסתכל מסביב ואומר: "כל כך טוב כאן! כמה אני שמח לחיות כאן!"
מְחַנֵך:ילדים, נהניתם מהפעילות? מה מצא חן בעיניך?
יְלָדִים:תשובות של ילדים.
מְחַנֵך:מה חדש למדת היום?
אתה שמח שעזרת לפרפר?
כל הכבוד! תזהרו, רחמו על כל היצורים החיים, ילדים! תסתכל מקרוב. הקשיבו, התעמקו ביופיו של הטבע, הגנו והגדילו אותו!
ניתוח עבודת ילדים.
וכמתנה לך למזכרת מהשיעור שלנו, צילומי פרפרים!